Internetinių svetainių administravimas ir priežiūra

Internetinių svetainių administravimas ir priežiūra

Internetinių svetainių priežiūra ir administravimas

Norint tinkamai reprezentuoti savo verslą – svarbu susikurti internetinę svetainę, kuri gerai atrodo yra funkcionali ir ja patogu naudotis. Tačiau tai tik puse darbo, priežiūra ir atnaujinimai yra ne mažiau svarbūs. Tinkama internetinės svetainės priežiūra užtikrina, kad laiku bus pašalinamos saugumo spragos, pašalinami sutrikimai, kurie gali įtakoti lankytojo patirtį.

Kadangi internetinė svetainė yra tarsi verslo veidas. Vieta, kur, dažniausiai, susidarome pirmąjį įspūdį apie įmonę ar verslą, tinkamai neprižiūrima internetinė svetainė gali pakenkti įmonės reputacijai.

Administruojant internetinę svetainę yra daug užduočių, kurios turi būti atliekamos periodiškai (kas savaitę, mėnesį, pusmetį ar metus).

Internetinės svetainės administratorius

Internetinės svetainės administratorius yra atsakingas už internetinės svetainės priežiūrą, atsarginių kopijų generavimą bei atnaujinimo darbus.

Pagal susitarimą, administratorius gali atlikti ir naujų funkcijų diegimą internetinėje svetainėje, ar naujų internetinių puslapių kūrimą.

Internetinę svetainę administruojantis specialistas turėtų turėti programavimo žinių, kad operatyviai galėtų pašalinti klaidas atsiradusias po atnaujinimų.

Internetinės svetainės administravimo ir priežiūros darbus galite patikėti mums.

Domina internetinės svetainės administravimo paslaugos?

Susisiekite


  Kodėl svarbu prižiūrėti internetinę svetainę?

  Internetinės svetainės administravimo naudos

  Kaip prižiūrima internetinė svetainė gali turėti įtakos:

  Internetinė svetainė turi būti optimizuota, kad tiek lankytojas, tiek paieškos sistemos robotai, lengvai pasiektų reikiamą informaciją. Lankytojas, tik užėjęs į jūsų internetinę svetainę, turėtų pamatyti, kodėl verta rinkti jūsų paslaugas ar produktus. Siekiant pritraukti lankytojų ir padidinti konversijų skaičių, lankytojų srautai ir elgsena internetinėje svetainėje turi būti analizuojami ir atitinkamai optimizuojamas turinys, navigacija, išvaizda. Aptikus, klaidas ar netikslumus, kurie gadina lankytojo patirtį internetinėje svetainėje, turi būti atliktos atitinkamos korekcijos.

  Iš kitos pusės, internetinė svetainė gan ilgai gali veikti ir be priežiūros, tačiau mažai šansų, kad tokia internetinė svetainė užims aukštas pozicijas paieškos rezultatuose ir pritrauks lankytojų, potencialių klientų. Dėl atsiradusių klaidų, gali kentėti įmonės įvaizdis, reputacija. Dėl atsiradusių saugumo spragų, kyla rizika, kad į internetinę svetainę bus įsilaužta, gali būti įrašytas kenkėjiškas kodas, kuris pridarys žalos internetinei svetainei ir jos lankytojams.

  Žemiau pateikiamas grafikas su raktažodžio parodymais ir vidutinėmis pozicijomis „Google“ paieškos rezultatuose. Internetinės svetainės savininkas nežinojo, kad į jo internetinę svetainę buvo įsilaužtą ir tik hostingo paslaugų tiekėjui sustabdžius paslaugų teikimą, dėl užfiksuotos kenkėjiškos veiklos, kreipėsi dėl virusų pašalinimo. Kreipimas gautas 2022 02 18, pašalinti virusai ir saugumo spragos 2022 02 19.

  Tačiau pagal grafiką matyti, kad kenkėjiška veikla internetinėje svetainėje prasidėjo gerokai anksčiau, jau 2021 vasarą į tai sureagavo „Google“ ir parodymų beveik nebeliko. Po virusų pašalinimo, svetainė vėl pradedama rodyti „Google“ paieškoje.

  Internetinės svetainės pozicijų kritimas po kenkėjiško kodo įrašymo
  Internetinės svetainės pozicijų kritimas po kenkėjiško kodo įrašymo

  Periodiškai prižiūrint internetinę svetainę, gauname ne tik visas su tuo susijusias naudas, bet kartais galima ir sutaupyti, nes apleistos internetinės svetainės, kartais neapsimoka atnaujinti ir tvarkyti susikaupusias problemas, tenka kurti naują.

  Žemiau apžvelgiamos naudos, gaunamos periodiškai prižiūrint internetinę svetainę:

  Pirmasis įspūdis

  Kadangi ieškodami prekių, paslaugų, partnerių, dažniausiai, tai darome internete, ne įmonės automobiliai, ofisas ar darbuotojų apranga sukurią pirmąjį įmonės įvaizdį, o internetinė svetainė. Padaryti gerą pirmąjį įspūdį turime tik vieną šansą ir nuo mūsų internetinės svetainės gali priklausyti ar gausime užsakymą, ar potencialus klientas, o gal partneris su mumis susisieks.

  Patrauklus, šiuolaikiškas internetinės svetainės dizainas gali padėti perteikti norimą žinutę, atskleisti kompetencijas, skatina pasitikėjimą.

  Tuo tarpu prastas internetinės svetainės dizainas, sunkiai randama informacija ar neveikiantys elementai, verčia sudvejoti įmonės profesionalumu, tai gali lemti, kad potencialus klientas nukeliaus pas konkurentą.

  Įmonės įvaizdis

  Internetinė svetainė yra neatsiejama įmonės įvaizdžio dalis, tai vieta kur pristatome savo įmonę, teikiamas paslaugas ar produktus.

  Geras internetinės svetainės dizainas, greitai ir sklandžiai veikianti internetinė svetainė, turėtų būti kiekvienos įmonės prioritetas.

  Prastai atrodanti internetinė svetainė, veikianti su klaidomis ar lėtai kraunami puslapiai, potencialius klientus gali nusiųsti pas konkurentus.

  Saugumas

  Internetinės svetainės saugumas

  Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, pateiktais 2020 metų ataskaitoje, .lt domenu registruotos internetinės svetainės: 44 % internetinių svetainių yra nesaugios (saugios, tik 56 %), o į 9 % įsilaužti yra lengva.

  Tam, kad į internetinę svetainę būtų sunkiau įsilaužti, joje nebūtų įrašytas kenkėjiškas kodas, o net ir įvykus „nulaužimui“ internetinę svetainę būtų galima atkuri, periodiškai reikia atlikti tam tikrus darbus: naudojant „WordPress” turinio valdymo sistemą (principai panašūs naudojant ir kitas turinio valdymo sistemas):

  • atnaujinti WordPress versiją;
  • atnaujinti įskiepius (dažna priežastis dėl ko „nulaužiamos“ internetinės svetainės – neatnaujinami įskiepiai, kuriuose aptikta saugumo spragų);
  • pašalinti apleistus ir nebeatnaujinamus įskiepius (dažna priežastis, dėl ko nulaužiamos ilgą laiką neprižiūrėtos internetinės svetainės);
  • atnaujinti serverio PHP versiją į naujausią WordPress palaikomą versiją;
  • imtis papildomų saugumo priemonių, kurie padėtu aptikti ir užkirsti kelią nepageidautinai veiklai ir galimam internetinės svetainės „nulaužimui“;
  • periodiškai daryti internetinės svetainės atsargines kopijas.
  WordPress versijos atnaujinimas
  Reikalingas WordPress versijos atnaujinimas

  Neprižiūrimos svetainės savininkai ilgą laiką gali nežinoti, kad jų svetainė buvo „nulaužta“ ir įrašytas kenkėjiškas kodas, o tai turi neigiamą įtaką SEO (internetinės svetainės pozicijoms paieškos rezultatuose). Taip pat tai atsiliepia ir reklamai (pvz.: Google Ads reklama, aptikus kenkėjišką kodą, gali būti suspenduota).

  Lankytojų duomenų saugumas

  Naudojant duomenų šifravimą (SSL) užtikrinama, kad jūsų lankytojų duomenys, komunikacijos metu tarp serverio ir vartotojo, nebus pakeisti ar nutekinti. Visos internetinės svetainės turėtų naudoti https protokolą ir turėti įdiegtą galiojantį SSL sertifikatą.

  Pardavimai

  Kartais menkiausi sutrikimai, kaip šiek tiek ilgiau kraunamas internetinės svetainės puslapis ar netinkamojo vietoje esantys navigacijos elementai, gali lemti ar bus įvykdytas užsakymas, ar susisiekta dėl paslaugų. Todėl, žinoma, kad internetinę svetainę būtina ne tik prižiūrėti, bet ir atsižvelgiant į lankytojų elgseną, reikia optimizuoti internetinę svetainę, kad sulauktume daugiau konversijų.

  Pozicijos paieškos rezultatuose

  Siekiant aukštų pozicijų paieškos rezultatuose internetinę svetainę reikia periodiškai atnaujinti, šalinti atsiradusias klaidas ar saugumo spragas, užtikrinti, kad esama informacija yra aktuali bei papildyti nauja informacija. Rinkose, kur maža konkurencija, to gali ir užtekti. Konkurencingose rinkose darbo reikės įdėti gerokai daugiau. Plačiau, apie internetinės svetainės pozicijų gerinimą paieškos rezultatuose, galite paskaityti čia: SEO paslaugos.