Internetinės parduotuvės kūrimas, ką rinktis: Woocommerce ar Prestashop platformą - SEO ir SEM paslaugų agentūra | SEO specialistas | wayup®

Internetinės parduotuvės kūrimas, ką rinktis: Woocommerce ar Prestashop platformą

Woocommerce ir Prestashop logotipai

Siekiant turėti pelningą internetinę parduotuvę, visų pirma reikia turėti svetainę, kuri būtų patogi, pritraukianti kliento dėmesį ir svarbiausia atsiskaitymo būdas tenkintų kiekvieno poreikius. Siekiant išsirinkti geriausią variantą gali būti kiek sudėtinga, kadangi pasirinkimas gana platus. Vyrauja dvi, gana populiarios platformos – Woocommerce ir Prestashop. Jos abi šiek tiek panašios ir savaip puikios.

Woocommerce

Tai puslapio turinio valdymo sistemos (TVS) WordPress įskiepis, kuris leidžia be didelių pastangų sukurti internetinės parduotuvės dizainą ir pridėti visas reikalingas funkcijas, kaip pirkinių krepšelis, prekių kainos ir jų kiekiai, nuotraukos, visą tai, kas būdinga internetinei parduotuvei.  Jei jau teko dirbti su WordPress TVS, tuomet su Woocommerce dirbti bus gana lengva, kadangi jų stiliai gana panašūs. Už patį Woocommerce mokėti nereikia, mokate tik už internetinio puslapio domeną ir talpinimo paslaugą (hostingą).

Prestashop

Tai atvirojo kodo programinė įranga, kurią galima parsisiųsti nemokamai ir ji veiks beveik visose pasaulio šalyse. Parduotuvės kūrimas labai panašus kaip ir Woocommerce, todėl visa kas būtiniausia kuriant internetinę parduotuvę – čia taip pat rasite. Nepaisant, kad Prestashop yra nemokama, visgi reikės mokėti už domeną ir talpinimo paslaugą (hostingą), taip pat dauguma įskiepių yra mokami, dėl to internetinės parduotuvės kūrimo kaina kartais išauga.

Taigi, Woocommerce ar Prestashop?

Abi platformos gana populiarios bei be didelių pastangų leidžia kontroliuoti prekių turinį – prekes, kurios jau išparduotos pašalinti, iškelti į viršų tas, kurias norite parduoti ir pan. Taip pat abi puikiai pasitarnaus vedant pardavimų statistiką.

Turinio valdymo ir kūrimo atžvilgiu pranašesnė Woocommerce, kadangi turi platesnį įskiepių pasirinkimą nei Prestashop. Taipogi, ši platforma bus pranašesnė jei jums svarbu, kad svetainė būtų techniškai tvarkinga pagal SEO (optimizavimas paieškos sistemai) reikalavimus.

Prestashop savo paslaugas pradėjo teikti kiek ankščiau nei Woocommerce, todėl galime sakyti, jog Prestashop „turi daugiau patirties“. Tačiau tai gali būti ne visuomet svarbiausias punktas. Jei jums svarbu unikalus svetainės dizainas – šiuo atveju pranašesnė Prestashop. Platforma siūlo platų temų pasirinkimą, pagal kurias galite išsirinkti kaip atrodys jūsų parduotuvė. Nors tiek Woocommerce, tiek Prestashop gana saugios platformos, Prestashop šioje vietoje lenkia Woocommerce.

Kaip ir minėjome ankščiau, abi platformos yra geros. Tačiau mūsų požiūriu, daugiau pliusų turi Woocommerce, kadangi ji susieta su WordPress, o ši turinio valdymo sistema siūlo begales galimybių, kaip ištobulinti internetinę svetainę. Taip pat WordPress siūlo begalę skirtingų įskiepių su skirtingomis funkcijomis, kurios leidžia internetinę svetainę padaryti dar įdomesnę ir paprastesnę naudoti. Mūsų, bei daugumos kitų SEO specialistų manymų, Woocommerce yra lengviau optimizuoti paieškos sistemoms ir užimti geresnes pozicijas.