Internetinės svetainės techninis SEO optimizavimas

Internetinės svetainės techninis SEO optimizavimas

Techninis SEO
Reitinguojant internetines svetaines paieškos sistemos atsižvelgia ir į technines charakteristikas. Internetinės svetainės greitis, saugumas, pritaikymas mobiliesiems įrenginiams įtakoja svetainės pozicijas paieškos rezultatuose. Norint pasinaudoti šiais faktoriais savo naudai, būtina atliki internetinės svetainės techninį optimizavimą.

Internetinės svetainės saugumo užtikrinimas, SSL sertifikatas

SSL – tai saugumo technologija, sukurianti šifruotą sąsają tarp interneto naršyklės ir serverio. Lengva nustatyti, ar jūsų turima internetinė svetainė naudoja saugų ryšį: http:// protokolas yra be SSL sertifikato, https:// su SSL sertifikatu.

Google padarė pranešimą, kuriame nurodoma, kad teikiama pirmenybė svetainėms su SSL sertifikatu. Todėl, kur yra galimybė, tokį sertifikatą verta įdiegti.

Internetinė svetainė mobiliesiems įrenginiams

Ar internetinę svetainę patogu naudoti mobiliajame įrenginyje yra svarbus faktorius reitinguojant. Todėl labai svarbu, kad internetinė svetainė būtų „responsive” (prisitaikanti) ir tai svarbu ne tik dėl reitingavimo paieškos sistemoje, bet ir geros lankytojo patirties jūsų svetainėje.

Internetinės svetainės greitis

Dar vienas svarbus faktorius reitinguojant svetaines. Nieko nuostabaus, nes niekam nepatinka ilgai laukti kol tinklalapis bus atidarytas.

Siekiant užtikrinti svetainės greitį, turėtų būti:

  • naudojamas greitas ir patikimas svetainių talpinimo (hostingo) paslaugų tiekėjas;
  • parenkamas greitas ir patikimas domenų vardų sistemos (DNS) serverio paslaugų tiekėjas;
  • sumažinamas HTTP užklausų skaičius (paliekami tik būtini įskiepiai ir skriptai);
  • sumažinamas CSS bylų dydis ir skaičius;
  • optimizuojami paveikslėliai ir nuotraukos;
  • sumažinamas HTML, CSS ir JS dydis pašalinat visus nereikalingus elementus;

XML svetainės žemėlapis (sitemap)

Visos interneto svetainės turėtų turėti XML svetainės žemėlapius. Tai XML dokumentas su visais internetinės svetainės indeksuojamais tinklalapiais. Šis žemėlapis padeda paieškos sistemoms rasti visus tinklalapius Jūsų internetinėje svetainėje. Įkėlus šį XML žemėlapį į ” Google Search Console” galima tikėtis, kad paieškos sistema greičiau nuskaitys Jūsų internetinę svetainę ir pradės tinklalapių indeksavimą.

Dubliuoto turinio problema

Gan dažnai pasitaikančios yra dubliuoto turinio problemos, o priežastys gan įvairios. Dubliuotas turinys klaidina lankytojus bei paieškos sistemas ir kartais yra pasitelkiamas siekiant manipuliuoti paieškos rezultatus. Dubliuoto turinio problemos sprendžiamos pašalinant kopijas ir paliekant tik vieną tinklalapį bei atliekant 301 nukreipimą arba panaudojamas „canonical” nuorodos atributas.

Neegzistuojančių, pašalintų tinklalapių nukreipimas

Nebeegzistuojantys tinklalapiai, produktai vis dar gali būti indeksuojami Google ir rodomi paieškos rezultatuose. Taip pat, kitose internetinėse svetainėse gali būti nuorodų į jūsų svetainės neegzistuojančius tinklalapius.

Jei vietoj nebeegzistuojančio tinklalapio yra naujas, panašaus turinio, tinklalapis, senojo tinklalapio nuoroda turėtų būti nukreipiama į naująjį, panaudojant 301 nukreipimą.

Jei naujo puslapio, į kurį būtų tikslinga nukreipti lankytojus, nėra, siekiant neklaidinti lankytojų, neegzistuojančiam tinklalapiui turėtų būti sukurtas unikalus 404 klaidos puslapis, informuojantis lankytojus apie esamą situaciją ir pasiūlantis apsilankyti kitame jūsų svetainės puslapyje.

Struktūrizuotų duomenų žymėjimas

Kur tikslinga – panaudojamas struktūrizuotų duomenų žymėjimas. Tai kodas padedantis paieškos sistemos geriau suprasti svetainės turinį. Šis kodas gali pagerinti ir išvaizdą paieškos rezultatuose, nes yra galimybė, kad tiesiogiai paieškos rezultatuose bus rodoma produkto nuotrauka, kaina ir įvertinimas, tai padidina nuorodos paspaudimo tikimybę.

Svetainės užregistravimas Google Search Console

Google Search Console paskyroje, galima įkelti svetainės XML žemėlapį, patikrinti svetainės tinkamumą mobiliesiems įrenginiams, gauti pasiūlymus svetainės patobulinimui, gauti paieškos rezultatų duomenis, rasti klaidas, kurios įvyko nuskaitant internetinę svetainę ir t.t.