SEO - kas tai?

SEO – kas tai?

SEO, kas tai

Sukūrus internetinę svetainę, turbūt bandėte ieškoti jos „Google“ paieškoje. Dažnai nustembama, kad internetinės svetainės nepavyksta rasti ne tik ieškant paslaugų, kurias teikiame ar prekių, kuriomis prekiaujame, bet net ir įvedus įmonės pavadinimą. Nugirdus, kad norint lengvai rasti internetinę svetainę paieškoje, reikalingas SEO, pradedame gilintis, kas gi yra tas SEO?

SEO (angl. Search Engine Optimization), Lietuvoje dažnai vadinama SEO paslaugomis arba SEO optimizavimu – internetinės svetainės optimizavimas paieškos sistemai. Tai priemonių visuma, kurių tikslas yra pritraukti kuo didesnį tikslinių lankytojų srautą į optimizuojamą interneto svetainę iš natūralios, nemokamos paieškos rezultatų.

„Google” įvedus frazę „kalnų dviratis”, pirmiausia parodomi skelbimai, susiję su šia paieškos fraze, žemiau matome pirmuosius natūralios paieškos rezultatus.

Paieškos rezultatai
„Google“ paieškos rezultatų pavyzdys

Yra daug faktorių pagal kuriuos „Google” paieškos algoritmas atrenka, kurios internetinės svetainės bus rodomos pirmos. SEO optimizavimo užduotis yra šiuos faktorius patobulinti optimizuojamoje internetinėje svetainėje ir su ja susijusiuose išoriniuose veiksniuose.

SEO nauda

 1. Autoritetas

  Jei esate pirmuosiuose paieškos rezultatuose, kai ieškoma prekių ar paslaugų, tai tarsi visažinio „Google“ rekomendacija, leidžianti daryti prielaidą apie jūsų kompetenciją ir autoritetą. Ne veltui didžiąją dalį paspaudimų gauna pirmos trys paieškos rezultatų pozicijos, galima numanyti, kad ir didžiąją dalį pardavimų atlieka būtent aukščiausiai esančios internetinės svetainės.

 2. Tikslinė, plati auditorija

  Nuoroda į jūsų internetinę svetainę rodoma tikslinei žmonių grupei, su konkrečiu poreikiu prekėms ar paslaugoms. Auditorija pasiekiama visur, kur yra internetas.

 3. Lengvai kontroliuojamas biudžetas

  Galima nusimatyti, kiek pinigų ar laiko per mėnesį skirsite SEO optimizavimui.

 4. Reprezentatyvi internetinė svetainė

  Taikant SEO paslaugas užtikrinama, kad visi internetinės svetainės elementai veiks korektiškai, bus užtikrinama sklandi ir gera lankytojo patirtis.

 5. Aiškūs, pamatuojami rezultatai

  Lengva pamatuoti lankytojų srautus jūsų internetinėje svetainėje bei vidutines jūsų internetinės svetainės pozicijas konkretiems raktažodžiams.

5 SEO paslaugų naudos

Ką reiktų žinoti apie SEO?

Būtinas SEO auditas

Prieš pradedant internetinės svetainės optimizavimą, būtin atlikti SEO auditą. Tik tada žinosime ką būtina tobulinti, kokią strategiją pasirinkti.

Gerai atlikti SEO auditą yra sunku, reikia įvertinti daug faktorių, kurie kiekvienai internetinei svetainei yra individualūs, tai reikalauja daug laiko ir pastangų. Nuo SEO audito kokybės gali priklausyti  ar parinksime tinkamą SEO strategiją ir visos SEO kampanijos sėkmė.

Nereiktų kliautis įrankiais ar SEO specialistais, kurie siūlo nemokamą SEO auditą, nes dažniausiai jis bus tipinis, skirtas kitoms paslaugoms ar įrankiams parduoti, kur vardijamos standartinės internetinių svetainių problemos, nebūtinai aktualios jums. Po tokio SEO audito yra tikimybė susikoncentruoti į darbus, kurie nėra patys svarbiausi, taip iššvaistant daug laiko ir pinigų negaunant norimo rezultato.

SEO yra ilgalaikis procesas

SEO darbai rezultatus duoda ne iš karto, priklausomai nuo internetinės svetainės amžiaus, užimamų pozicijų prieš pradedant darbus, apčiuopiamų rezultatų gali tekti laukti pusę metų, kartais ir ilgiau.

SEO nėra nemokama reklama internete

Nors tai yra labai efektyvi reklamos forma, nereiktų turėti iliuzijų, kad ji yra nemokama. Mokėsite SEO specialistams, turinio kūrėjams ir t.t. Net jei skirsite daug laiko mokytis ir viską darysite patys, tai kainuos jūsų laiką, o rezultatų, greičiausiai nepasieksite tokių, kokius pasiekia specialistai, tai darantys nuolatos.